SVEČANO OBILJEŽEN DAN ŠKOLE 2019. – NAVIGARE NECESSE EST

Dan Srednje škole Hrvatski kralj Zvonimir svečano je obilježen

u četvrtak 6. lipnja 2019. godine.

Dokaz da „Navigare necesse est“ (Ploviti se mora) nije samo jedna od bezbrojnih latinskih fraza na otoku, nego jednostavna i svakom razumljiva svakodnevna istina, dokazali smo plovidbom morskim i školskim vremeplovom koji je bio obojan veselim raspoloženjem, u skladu s ovogodišnjim projektom istoimenoga naziva - Navigare necesse est.

Uz nastup školskoga zbora, svirača i solista, svi su gledatelji uživali u glumačkim i recitatorskim interpretacijama Marije Toljanić, 2.G (M. Stašić Milić; Moćno more), Nikice Stijepića, 4.G (A. Šoljan; Sjedim u restoranu, dovršio sam ručak), Luke Vadnova, 4.G (D. Harms; Monolog P. Mihailoviča), Leona Prendivoja i Leonarda Depopea, 3.HTT (Samo je tovaru more do kolena). Ana Lipovac (2.G) vrhunski je otpjevala Zami me sobon sakamo, a Petra Depikolozvane (2.HTT) i Dora Blažević (4.G) drugačiju verziju popularne Morske vile.

Ravnateljica, prof. Đurđica Cvitkušić, prezentirala je rad škole u tekućoj školskoj godini, upoznala prisutne s europskim i međunarodnim projektnim uspjesima Škole te nagradila najuspješnije učenike i njihove mentore.

Nagrađeni su; Državno natjecanje iz engleskog jezika - Erik Akvić i Nicole Kramar (4.HTT), mentorica prof. Marijana Marušić Katunar, Državno natjecanje iz talijanskog jezika – Erik Akvić i Maja Kinkela (4.HTT), mentorica prof. Zvjezdana Morožin Karabaić, Državno natjecanje iz matematike – Antonio Jurešić (1.G), mentorica prof. Diana Matešić, Ponos domovine – Ivana Milčetič, Ana Milčetić, Elena Lukić (3.Ga), mentorica prof. Gordija Marijan, Smotra hrvatskog školskog filma – Roberta Bajčić, Dora Blažević, Miriam Volarić (4.G). Za sportske uspjehe nagrađeni su; Leo Herić (3.S) – judo, Stella Polonijo (2.HTT) – karate, Daniel Duda (2.G) – šah, Plitvički maraton – Mihael Radić (1.E), mentorica prof. Ljiljana Karabaić. Ravnateljica Đurđica Cvitkušić uručila je priznanja i sljedećim profesoricama:

ZVJEZDANA MOROŽIN KARABAIĆ - za izvrsnost i iznimna dostignuća u odgojno – obrazovnom radu

ANA PASARIĆ -za izvrsnost i iznimna dostignuća u nacionalnim i međunarodnim projektima

GORDIJA MARIJAN - za izvrsnost i iznimna dostignuća u nacionalnim i međunarodnim projektima

Kraj svečanosti obilježio je Erik Kamenar (4.G) otpjevavši pjesmu Dobar dan, uz pomoć školskog zbora. Završetak prigodnog programa upotpunjen je premijerom novog videospota škole za čiju je realizaciju zaslužna Roberta Bajčić, učenica 4. razreda gimnazije.

Zahvaljujemo:

Tehnička podrška: Luka Braut, Roberta Bajčić, Ivana Milčetić, Ana Milčetić

Školski zbor i svirači: Dora Blažević, Filip Rogina, Erik Kamenar, Dominik Kamenar, Antonio Jurešić, Katarina Valković, Marija Toljanić, Nora Mihajić, Natalija Mrakovčić, Iris Magaš, Petra Depikolozvane, Dina Antić, Ana Lipovac

Glumci:  Nikica Stijepić, Luka Vadnov, Leonard Depope, Leon Prendivoj

Program osmislile: Lijana Bolšec, prof., Daria Papa, prof.

U ugostiteljskom praktikumu uvažene goste i nastavnike dočekali su učenici ugostiteljskog usmjerenja, konobari i kuhari, koji su se iskazali pripremom i posluživanjem slanih i slatkih delicija.

objavio: Daria Papa   datum: 7. 6. 2019.