ERASMUS + Start your own business

2018-1-HR01-KA202-047409

Transnational meeting

Silamae, Estonia, 4. – 8. November 2019

Partnerska škola Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus, Silamae, iz Estonije bila je domaćin drugog transnacionalnog sastanka nastavnika uključenih u projekt strateškog partnerstva Start your own business.

Na sastanku su sudjelovali projektni koordinatori i nastavnici partnerskih skola iz Estonije, Njemačke, Poljske i Portugala., te projektni tim naše škole: ravnateljica Đurđica Cvitkušić, projektna koordinatorica Ana Pasarić i nastavnici Dijana Stolfa i Nino Sertić.

Cilj sastanka bio je izrada multimedijalnog priručnika za učenike na temu poduzetništva pod nazivom Step by step towards your own business. Objavljivanje priručnika predviđeno je za ožujak 2020. godine.

Za potrebe izrade priručnika održane su dvije radionice. Nastavnica ekonomske grupe predmeta Dijana Stolfa provela je radionice Poduzetnički menadžment kroz primjer Blomst og Krokodille i Komunikacijsko-prezentacijske vještine u vježbeničkim tvrtkama. Za potrebe izrade interaktivnih sadržaja priručnika za učenike organizirana je radionica Web 2.0 alata koji je provela projektna koordinatorica Ana Pasarić.

Tijekom sastanka sudionici su prema unaprijed dogovorenim temama obrađivali pojedine teme multimedijalnog priručnika za učenike te izrađivali interaktivne sadržaje.

Sastanak je ujedno bila i prilika za nadopunu sadržaja mrežne stranice projekta. Dogovorene su i buduće projektne aktivnosti putem virtualne suradnje u okviru istoimenog eTwinning projekta. Sudionici su također razmijenili iskustva i analizirali trenutno stanje u provođenju projekta, kao i učinak uvođenja poduzetništva u školske kurikulume.

Radni dio sastanka iskorišten je za planiranje međunarodnog sajma vježbeničkih tvrtki i međunarodne konferencije predviđenih za svibanj 2020. godine u Hrvatskoj. Za vrijeme mobilnosti sudionici su se upoznali s obrazovnim sustavom Estonije, radom škole domaćina te kulturnim znamenitostima regije Ida-Viru.

Svi sudionici projekta bili su iznimno zadovoljni radom na projektu i suradničkim odnosima te su rad te su iskazali želju i interes za suradnjom u budućim međunarodnim projektima.

objavio: Mirjana Komadina   datum: 6. 12. 2019.