ERASMUS + Motivated teachers 4 motivated students

Motivated teachers 4 motivated students

2018-1-HR01-KA101-046974

Profesorica ekonomske skupine predmeta, Dijana Stolfa, od 13. do 19. listopada 2019. sudjelovala je na strukturiranom tečaju pod nazivom Cultivating Entrepreneurial mindset in Education, u okviru Erasmus+ projekata mobilnosti nastavnika pod nazivom Motivated teachers 4 motivated students. Tečaj je održan u Barceloni, a tijekom 5 dana radionica I predavanja, zajedno s kolegama iz Slovenije, Poljske, Nizozemske, Češke, Finske, Rumunjske, Njemačke, Italije i Turske upoznala se sa načinima uvođenja nastave poduzetništva u sve strukovne programe.

Poduzetnička kompetencija istaknuta je i u smjernicama razvoja Europske komisije kao jedna od ključnih kompetencija za razvoj, pa se tako i u našoj školi, u okviru KA2 projekta Start Your Own Business, poduzetništvo uvodi, kao međupredmetna tema u strukovne programe naše škole.

Cilj strukturiranog tečaja je upravo bio uvođenje nastave poduzetništva kroz 5 praksi poduzetništva: igra, empatija, stvaranje, eksperimentiranje i promišljanje te shvaćanje važnosti teorije i prakse u podučavanju poduzetništva. U sklopu tečaja, osim teorijskog dijela, sudionici su imali prilike kroz radionice upoznati I praktične načine podučavanja poduzetništva koji je prilagođen učenicima bez ekonomskih znanja, ali isto tako i predmetnim profesorima kojima ekonomija nije struka.

Razmjena iskustava, upoznavanje obrazovnih sustava drugih zemalja Europske unije, uočavanje problema u tim sustavima, prednosti i nedostatci svakog pojedinog sustava te komunikacija na engleskom jeziku sastavni su dio svakog Erasmus+ projekta u kojem se dijele inofrmacije i postavljaju temelji za buduću suradnju i osobni razvoj.

objavio: Mirjana Komadina   datum: 6. 12. 2019.