DAN SREDNJE ŠKOLE HRVATSKI KRALJ ZVONIMIR – 4. lipnja

Uz pjesmu, ples i kreativne uratke naših učenika, Srednja škola Hrvatski kralj Zvonimir iz godine u godinu uveseljava svoje uzvanike, nastavnike i učenike proslavama svojega dana – Dana Srednje škole Hrvatski kralj Zvonimir, koji se obilježava istoga dana kada i Dan Grada Krka – 4. lipnja.

Ove godine, nažalost, nemamo priliku uživati u primorskim zvucima, čakavskoj besedi, kreativnim glumačkim ostvarenjima, zborskim skladbama u maloj školskoj dvorani, ali imamo priliku vidjeti vremeplov obilježavanja Dana škole unazad nekoliko godina – podsjetnik na maštovite i vrijedne rezultate krčkih srednjoškolaca.

KNJIŽICA - VREMEPLOV DANA ŠKOLE

Svake je godine tema Dana škole predstavljanje cjelogodišnjeg projekta na kojem predano rade talentirani i motivirani učenici te njihovi nastavnici. Tijekom godina, Dan škole obilježavan je raznovrsnim temama, ali uvijek vezanima za očuvanje primorskog i krčkog kulturnog i prirodnog naslijeđa. Od projekta Krčke besede (s ciljem njegovanja i očuvanja krčkih govora), preko Maslinade (osvještavanja prirodnog i ekološkog blaga, krčkog maslinovog ulja), projekta Krčke gromače (očuvanje krčkog suhozidnog arhitektonskog blaga), projekta Otok – krk leptira (očuvanje flore i faune otoka), Krk - otok vila (jedinstven način prikaza kulturne baštine otoka), More (sveprisutna tema obrađena iz moderne perspektive primorskoga čovjeka) pa sve do ovogodišnjeg koji nije nažalost dokraja realiziran – Čovjek, to sam ja.

Također, Dan škole uvijek je bio i jest prigoda za nagrađivanje najuspješnijih učenika i nastavnika (mentora na natjecanjima i projektima) te dodatni poticaj za rast škole kao moderne ustanove, otvorene međunarodnoj europskoj suradnji koja teži izvrsnosti u svim aspektima njezina djelovanja.

Zato, svim učenicima, nastavnicima, bivšim učenicima i nastavnicima u mirovini, ali i svima onima kojima je Srednja škola Hrvatski kralj Zvonimir iz nekog razloga lijepa i vrijedna uspomena - SRETAN DAN ŠKOLE – škole za otok koja je uvijek spremna pružiti vam znanje, učenje, adekvatne uvjete školovanja, ali i druženje i stvaranje nezaboravnih uspomena.

BRU_1185.JPG (1.18 MB)
VREMEPLOV.pdf (4.18 MB)

objavio: Daria Papa   datum: 4. 6. 2020.