NAŠI USPJESI: Na Svjetski dan učitelja nagrađene naše nastavnice i škola koja slavi 100. godina postojanja

KRČKA SREDNJA ŠKOLA HRVATSKI KRALJ ZVONIMIR NAJUSPJEŠNIJA SREDNJA ŠKOLA U PGŽ

Povodom Svjetskog dana učitelja, u Mramornoj dvorani Pomorskog i povijesnog muzeja Hrvatskog primorja uručene su nagrade najuspješnijim odgojno-obrazovnim djelatnicama i ustanovama u Primorsko-goranskoj županiji.

Pročelnica UO za odgoj i obrazovanje Edita Stilin čestitala je svim profesorima, nastavnicima i učiteljima na njihovom danu, ali i izuzetnom poslu kojim su kroz vrijeme pandemije savršeno odgovorili na sve izazove koji su ih čekali ili ih tek čekaju. Zamjenica župana Marina Medarić pridružila se čestitkama i zahvalila na svemu što čine kako bi se djeca u školama osjećala sigurno, zaštićeno i sretno, te se osvrnula na ulogu Županije. „Kontinuirano ulažemo u podizanje standarda naših škola. Gradimo, dograđujemo, uređujemo školske objekte i sportske dvorane kako bi i vama i djeci pružili uvjete rada i obrazovanja primjerene 21. stoljeću“, rekla je zamjenica Medarić.

Za Srednju školu Hrvatski kralj Zvonimir nagrada ima I veći značaj jer se na otoku Krku, 12. listopada 2021. obilježava 100 godina obrazovanja.

Ravnateljica Đurđica Cvitkušić zahvalila se Županiji na potpori i istaknula kako je škola među najuspješnijim srednjim školama u RH po dobivenim bespovratnim sredstvima iz fondova Europske unije.

"Prije šest godina dobili smo županijsko priznanje i ovo nam je drugo, ali ovo priznanje ima još veći značaj jer 12. listopada obilježavamo sto godina škole. Srednja škola je srce otoka Krka", istaknula je ravnateljica Đurđica Cvitkušić prilikom dodjele nagrade.

MEĐU 511 NAJUSPJESNIJIH U HRVATSKOJ I DVIJE KRČKE PROFESORICE

Ministarstvo znanosti i obrazovanja povodom Dana učitelja nagradilo je  najuspješnije djelatnike u području obrazovanja u školskoj godini 2020./2021. Povjerenstvo za nagrađivanje najuspješnijih odgojno-obrazovnih radnika izabralo je 511 najuspješnijih djelatnika u području obrazovanja, a među ovogodišnjim laureatima koji kontinuirano unaprjeđuju odgojno-obrazovni sustav Republike Hrvatske, nalaze se i dvije profesorice iz Srednje škole Hrvatski kralj Zvonimir, Gordija Marijan i Ana Pasarić.

Prof. Gordija Marijan naagrađena jeza izniman doprinos struci u svih sedam kategorija Pravilnika o nagrađivanju odgojno-obrazovnih radnika: mentorstvo učenicima, održana predavanja, radionice i edukacije, rad u stručnim vijećima, objavljivanje stručnih članaka, nastavnih materijala i obrazovnih sadržaja, rad na projektima, rad na unaprjeđenju rada škole te sustava obrazovanja.

Prof. Ana Pasarić nagrađena je za izniman doprinos struci u sljedećim kategorijama Pravilnika o nagrađivanju odgojno obrazovnih radnika: održana predavanja, rad u strukovnim udrugama, rad na projektima te doprinos unaprjeđenju rada škole.

Čestitamo našim nastavnicama na iznimnom uspjehu!

Više o našim uspjesima možete pročitati:

Izvor:

bodulija. net / Srednjoj školi Hrvatski kralj Zvonimir Krk drugi put pripala titula najuspješnije škole PGŽ-a

Novi list / Nagrađeni istaknuti prosvjetni djelatnici

pozivnica_100.jpg (318.34 KB)

objavio: Daria Papa   datum: 13. 9. 2021.